Soutěže 1110
Výuka 949
Semináře 355
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 19. 10. 2014 22:03
Předmět: Kryptologie, 4. A
Termín: 3. termín

Zadání domácího úkolu

Zadán ve výkladu.

Výtvarně pojednejte. Za pěkná, nápaditá a milá zpracování budu uvažovat o nějakých bonusových bodech. Za pár čar tužkou s ničím takovým nepočítejte. Opravdu nemáte vyhledávat, jak tyto runy vypadají ve skutečnosti – zapomeňte, pokud víte, jak to je ve skutečnosti či studujete-li runy. Ztvárněte jen to, co by si mohlo malé dítě představit.

 

Vypracování

Dobrý den, madam,

posílám své ztvárnění run... merlinužel jsem se nedokázala úplně oprostit od "větvičkovitě" hranaté podoby run, ale nic dalšího už s nimi mé čáry společného nemají. :)

S pozdravem
H. Centaurix


podvodná runa:

run_kam

... runa je tvořena dvojitou vodní vlnkou, pod níž plave rybička s velice prapodivnou ocasní ploutví (napůl přeměněnou v čelisti... nebezpečné nejen samy o sobě, ale především vzhledem k umístění, kde by je nikdo nečekal) a pod ní je podvodníkův úsměv neúsměv.
Celek může připomínat lidskou tvář s ohavným tikem v oku... to od toho neustálého přetvařování. ;)

 

runa výbuch hněvu:

run_kam

... celá runa vlastně ukazuje drahokam trhaný zevnitř na cucky, obrovské množství ničivé energie je zvýrazněno blesky vystřelujícími z plošek do všech stran.

 

host runy:

run_kam

... přiznávám, že host runy je můj oblíbenec. Původně to měl být džbán pro vyprahlé pocestné, ale postupně se z něj vyklubala kachna či husa, jež na runovém kameni může usednout sama jako host, ale může být i upečena a podána jako pohoštění.


runa, která zmátla Brese...

run_kam

... matoucnější než pověstná kvadratura kruhu, čtverce uspořádané do spirály tvoří navenek štít se zabodnutými meči (kde ovšem jeden přebývá nebo má rukojeti na obou stranách a jeden je podivně zlomen) a vskrytu temné bludiště.