Soutěže 1110
Výuka 949
Semináře 355
Havraspár

Autor: Nicole Landin
Práce odevzdána: 28. 12. 2014 18:03
Předmět: Dějiny čar a kouzel, 1. B
Termín: 8. termín

Zadání domácího úkolu

V posledním termínu se budeme šetřit, abyste měli síly na závěrečné eseje, takže si dáme jen běžný úkol a v něm si můžete vybrat jedno z následujících zadání:

1. Na konci dnešní hodiny jsem vám dala v Prasinkách rozchod. Kam jste šli, co vše jste navštívili a zažili? Povězte mi o tom nějak uceleně alespoň na 3,5 palce.

2. Prasinky jsou malebnou vesnicí plnou roztodivných vjemů. Nakreslete mi nějaký výjev, který vás na dnešní výpravě zaujal. Můžete to být cokoliv od pěkné výlohy, přes zajímavého obyvatele až po zajímavé zboží, ale poprosím, abyste mi k obrázku přidali vysvětlení, proč jste znázornili zrovna tohle. 

3. Jistě si vzpomenete na tu příšernou podestýlku na podlaze Prasečí hlavy. Běžte Aberforthovi pomoct ty poklady zamést a sepište o tom báseň, říkanku či jiný veršovaný útvar, v němž shrnete, jak to probíhalo a co jste nalezli. 20 veršů alespoň.

Vypracování

Dobrý večer madam,

 

vybrala jsem si krásně jedovatě zelenou výlohu obchodu Hafoplev a Smrtičep, jelikož mám ráda zákeřné exotické květinky, nejvíc ty, co koušou, píchají, bodají nebo alespoň divně koukají. To je vám tak krásná podívaná a daleko zábavnější, než si kazit zuby v Medovém ráji nebo vejrat na vejra v Mžourově.

No řekněte, není ta žravá flora roztomilá? :)

Dogweed and Deathcap

S pozdravem,

N. Landin