Soutěže 1110
Výuka 949
Semináře 355
Nebelvír

Autor: Hekatea Centaurix
Práce odevzdána: 25. 12. 2014 17:20
Předmět: Kolo roku, 2. A
Termín: 3. termín

Zadání domácího úkolu

Co dělají naši duchové o Samhainu? Buď mi o tom napište (alespoň 3 palce), zabásněte (alespoň 20 veršů) nebo to nakreslete.

Vypracování

Dobrý den, madam,

posílám tři momentky toho, jak tráví Samhain naši duchové.

Moc děkuji za možnost "pracovat" prostě s kolejními duchy (modrým, žlutým, červeným a zeleným), nikoli s dušími osobnostmi, ať už by to byl Skorobezhlavý Nick, nebo Grapíška – v obou případech (knižním i hogovském) by některá kolej přišla zkrátka.

Tak tedy... jak tráví Samhain hradní duchové:

1. Vyžívají se v lekání "svých" studentů, tak jak jsou jindy nápomocní, teď vyskakují ze dveří ve sklepení i u učeben nebo skříně, dokonce i ze zrcadlového rámu a mají radost z toho, jak studenti, uchlácholení celoročním poklidem a kolejní dobrosrdečností, nadskakují, jektají a někdy i omdlévají. =D
Dokonce věřím tomu, že na konci dne se scházejí a soutěživě porovnávají své úspěchy: kdo vystrašil víc studentů ze své koleje?

2. Pořádají závody na kolejních zvířatech, která se právě jen a jen v době Samhainu zjevují právě v té správné duší velikosti, aby žádný "soutěžící" nebyl z(ne)výhodněn, ať už rozměry svého "koně", nebo způsobem pohybu – všichni volně plují vzduchem, ovšem jako vítr!

duch

3. Na závěr slavnostní večeře, když je ve VS nejvíc lidí, předvedou synchronizované plachtění, éterický duší tanec.