Soutěže 1927
Výuka 2243
Semináře 759
Havraspár

Autor: Daffodila Nightingale
Práce odevzdána: 9. 2. 2015 17:16
Soutěž: Kouzelnický zábavní park
Zadavatel soutěže: Marylin Cuthbert

Zadání soutěže

Jak vypadá takový kouzelnický cirkus teď víme všichni. Jak ale vypadá kouzelnický zábavní park? A jaké jsou v něm atrakce?

 

Na výběr máte z následujících možností:

1) Přiblížit jak to ve správném kouzelnickém parku vypadá pomocí popisu nebo vyprávění (rozsah 4-9 palců)

2) Nakreslit zábavní park (nebo některou z jeho atrakcí) a k vypracování připojit alespoň stručný popis toho, co je na obrázku.

 

Hodnocení:

0-20 srpců za popis

0-15 srpců za obrázek

Vypracování

Vítejte v Kouzelnickém Haha-parku! U vchodu se na vás usmívají milé čarodějky v tyrkysových hábitech se znakem našeho zábávního zařízení - chechtajícím se jednorožcem. Vezměte si od čarohostesek lístky (vstupné 3 galeony) a užívejte si nekonečné zábavy - děti i dospělí přijdou si na své, račte vstoupit!


Než se rozutečete k atrakcím po vaší pravici (Houpající se pavouk, Hadí dráha, Fénixův výbuch), věnujte pozornost stánku s jednorožčími předměty. Máme tu malinové koule, po nichž vám vyraší bujná hříva a překrásný ocas, borůvkové pyré, po nemž budete řehtat, jablečné lízatko vám přinese roh, jenž vám budou přátelé závidět a pro odvážlivce tu máme duhovou kuličku (budete zvracet duhu, jak kouzelné!).


Za náš Kouzelnický Haha-park vám vřele doporučuji atrakci Fénixův výbuch. Před vstupem dostanete ohnivzdorný lektvar (nevypití na vlastní nebezpečí) a poté si můžete užívat lechtivého pocitu ohně a zažít smrt i vzkříšení fénixova těla. Je to opravdu zážitek.


Pro malé kouzelníky tu máme atrakci Let hipogryfa. Stačí nasednout za kloubky křídel a užívat si vítr ve vlasech a rozhled na park - atrakce přináší dokonalou iluzi cukrového ráje, malým nezbedům se to bude určitě líbit.


Když projdeme hlouběji do parku, nalezneme zde odpočinkové zóny - spousta čaromíst k sezení a stánků s lahodnými pokrmy - od sladkých jablíček v karamelu, po dýňové koláče až k ostrým kotlíkům (možná budete plivat oheň). K pití si můžete dát krom máslového ležáku i dýňovou šťávu, milovníci čaje si také přijdou na své (doporučila bych Chýši staré Indky, vaří vynikající zelený čaj plný jasmínu a štěstí).


Teď, když jsme se občerstvili, chtělo by to něco klidného, abychom dobroty strávili, nikoliv vyzvrátili. V tom případě bych vás zavedla do Rajské zahrady, kde uvidíte pasoucí se jednorožce - dívky si mohou některé jedince i pohladit. Obzvláště starý Emerald miluje cukrové kostky a teplo dívčích ruček na hebkém nose.


Rajská zahrada je zaplněna melodickou hudbou, která vás ovšem osvěží a pomůže vám lépe strávit lahodné pokrmy - takže vyjdete jako znovuzrození a připravení na další lákavé atrakce, které na vás už čekají. Kouzelníci a kouzelňátka, před vámi se otevírá Ostrov šíleného mága!


Máme zde přesnou kopii lodě, na níž přijeli do Bradavic studenti z Kruvalu. Zažijete jízdu a vcucnutí vírem, které překoná veškerá vaše očekávání a nejtajnější sny! Po vstupu na loď zjistíte, jaké to je být v kůži kruvalských studentů - sotva překročíte palubu, vaše hábity nahradí kožešiny a hábity krvavě rudé barvy. Ba co víc, zažijete nefalšovanou "sibiřskou zimu".


Abyste trošku rozmrzli, z druhé strany ostrova naleznete pláž s pískem a Poseidonův trůn - zde se neskrývá nic jiného, než vodní říše plná lákavých skluzavek, vodopádů tekoucích vzhůru, stříkajících fontánek a nejšílenější atrakce Spláchni se záchodem, máš-li kuráž! (Upozornění: Atrakce je schválena hygienikem Ministerstva kouzel Vodouchem Zprudlým).


Naše čarohostesky a čaromaskoti se na vás velmi těší za branami Kouzelnického Haha-parku. Vezměte k nám celou rodinu - i pratetička Tessie bude štěstím bez sebe (věříme, že starší generace se najde v části nazvané Alenka v kraji divů a -35let před zrcadlem)! Užijte si svůj den, chechot jednorožce budiž vám průvodcem - hihahahaha!