Soutěže 1481
Výuka 1517
Semináře 499
Hogwarts.cz

Autor: Cerridwen Lowra Antares
Práce odevzdána: 6. 12. 2009 21:01
Předmět: Kouzelnická první pomoc, 1. A
Termín: 6. termín

Zadání domácího úkolu

Zkuste mi vyzjistit, jaká další kouzla jsou na malé kouzelníčky ještě v porodnici použita a jak tato kouzla působí a jestli opravdu trvají celý život, nebo je nutno je po nějaké době obnovovat... chci po vás alespoň pět takových kouzel :-)

Vypracování

Jak jsem zjistila, těchto kouzel je celá řada, ale většina z nich se aplikuje jenom pokud s tím souhlasí rodiče nebo pokud má dítě nějakou vrozenou indispozici - což je pochopitelné, kdyby pak na zcela zdravém kouzelníkovi bylo tolik kouzel, z čehož některá by si musel nechat pravidelně obnovovat (samozřejmě, že v jiných intervalech), tak by to bylo spíše kontraproduktivní.
Vybrala jsem pár z těch, která jsou aplikovaná na všechny (tedy pokud rodiče absolutně neprotestují, na to mohou mít samozřejmě právo - tedy krom jednoho), protože kdybych měla vypsat všechny, asi bych se upsala.

Tak tedy...

Bakterium zhynneum
Také se mu říká Očkovací kouzlo. U mudlů dostávají malé děti očkování - vezme se injekce a do těla dítěte se vpraví malé množství té nemoci, proti které má být očkováno - tím se vytvoří protilátky. Zní to divně, to uznávám. Toto očkování se děje vlastně po celý život a v několika vlnách, musí se to hlídat a některé nemoci se musí i platit.
U kouzelníků to funguje tak trochu jinak - na většinu chorob (hlavně těch mudlovských) platí toto kouzlo, pokud se použije na novorozeně, které ještě žádnou takovou nemá. Navíc bylo prokázáno, že pomáhá i proti třem kouzelnickým chorobám - Bůrovkačení, Šmahelství a Cepynářství. Proti ostatním se požívají různé lektvary časem...
Každopádně důležitost tohoto kouzla je myslím jasná - některé mudlovské choroby jsou skutečně zákeřné.
Jedná se o kouzlo, které kouzelnické dítko nemusí podstoupit v případě, že se narodilo v mudlovské porodnici či bude vyrůstat "po mudlovsku" a bude podstupovat očkování po mudlovském způsobu - u některých nemocí je to zkrátka povinné.

Pádum utl-a-mum
To je poněkud nové kouzlo, ale je velice účinné. Přestane fungovat asi tak když jsou dítěti čtyři roky a působí hlavně na to, že když je malinké, tak snadno odevšud padá. Toto kouzlo jeho pád zpomalí tak, že dítě vlastně nespadne.
Proto se nedoporučuje kouzelnické děti příliš pouštět mezi ty mudlovské na hřiště ani nikam jinam dokud kouzlo nevymizí - pokud si tedy rodiče kouzlo přejí, je to dobrovolné.

Radarus bleskus ultimus
Toto je kouzlo, které se dává na děti, o které se jejich rodiče bojí. Pokud bude dítě unešeno, bude poměrně lehké ho najít. Navíc jde o kouzlo, které si může nechat zrušit jenom sám nositel, z vlastní vůle a až při nástupu do kouzelnické školy. Musí se ovšem zaplatit, přeci jen je to spíše taková vymoženost než něco, co by se praktikovalo celoplošně - ale přesto to tak 40% dětí má.

Dentus mintus
Taková trvalá pasta na zuby (které teprve vyrostou). Netrvá to celý život, většinou to vymizí kolem dospělosti.
V podstatě to zamezí kazivosti zubů dětí a mladistvých - ale přesto je samozřejmě potřeba je učit si zuby čistit. Spíše je to tak pro jistotu, aby je rodiče poté neviděli trpět u zubaře.

Ocullus par perfecta
Toto kouzlo se používá na valnou většinu dětí narozených v kouzelnických podmínkách - namísto toho, aby se následně muselo utrácet mnoho peněz za vylepšení zraku nebo za brýle, rodiče raději investují do toho, že jejich potomek bude mít zrak bezchybný. Dá se to tedy přebít některými zlými kouzly způsobujícími slepotu, proti těm toto nic nezmůže, ale dítě nikdy nebude nosit brýle - pokud nebude tedy tímto způsobem prokleto.